ЗА НАС 4

Понудената Стил

Со текот на годините, ние секогаш се придржува до принципот на " Со отворен, иновативни, меѓусебна доверба, и понудената стил , нашата компанија создаде преседан во авто осветлување.
Во моментов, нашите производи успешно влезе на  пазарот на  Europe and the United States, South Korea and Japan, Southeast Asia, South Africa, North Africa, the Middle East..

водечки ниво

Имаме повеќе од 15 професионални авто осветлување дизајнер, и во исто време, ние постави маркетинг и истражување и оддел во Европа и Кореја,  Чувајте EKLIGHT дизајн производи во водечките ниво . Во линија за производство, повеќе од 100 работници за производство на авто ЛЕР, HID производи, сите производи се домашни и  меѓународни индустриски стандарди и строго спроведување на системот за управување со квалитет ISO  за 100% контрола на квалитетот.

EK LIGHT LIMITED

Лидерот на Авто LED и се скрив во Кина

DSC_0458

3000 Плоштадите

Повеќе од 3.000 квадратни метри на  ISO 9001 & 2008 factory building, 100+ workers and 4 production line

79e7fe83

ISO 9001 & 2008 фабрика

Сите производи се пренесуваат  Е-МАРК, CE и RoHS автентикација  и 100% се вклопуваат за оригиналниот стандард автомобил,

33333333

Строги тестирање на квалитетот

Сите производи треба да помине 40 часа стареење тест и возраст тестирање ниска и висока температура

квалитет тест

Секој производ помина строга тест КК
ВРЕМЕ Испитување на стареење
ВРЕМЕ ЗА ИСПИТУВАЊЕ ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА
ВРЕМЕ НА ТЕСТИРАЊЕ ВО АВТОМОБИЛ
КОМПЛЕТИ тестиран од страна на корисникот

Истражувања и развој

EKLIGHT имаат повеќе од 15 професионални авто осветлување дизајнер, и во исто време, ние постави маркетинг и истражување и оддел во Европа и Кореја,  Чувајте EKLIGHT дизајн производи во водечките ниво . Во линија за производство, повеќе од 100 работници за производство на ЛЕР, HID производи, сите производи се домашни и  меѓународни индустриски стандарди и строго спроведување на системот за управување со квалитет ISO  за 100% контрола на квалитетот.

истражувања
%
развој
%
производство
%

пазарот Дистрибуција

%

Европа

%

Америка

%

Азија

%

Океанија

ШТО ВЕЛАТ клиенти?

"Јас треба V10 LED светлата крушка, тоа е добар производ."

- Мик
 

"U10S квалитетот е многу добар, го донесе Рам Бунтовничката, Рам SLT, Рам ecodiesel".

- Џереми LARSON

"Вашиот CANBus вртење светлината е добра, без било CANBus проблем"

- Ерик HART

"Very good designed product"

— RobertПоврзете се

Дај ни извик
Земете мејл ажурирања
© Copyright - 2010-2021 : EKLIGHT all Rights Reserved.
EKLIGHT е професионална производител на LED светлата крушка, прикриен ксенон комплет, авто доведе, дење работи светлина, предводени од маркер.
WhatsApp Online Chat !